B&W - warsztat retuszu PRO w portrecie oraz modzie

Fotoblogia.pl oraz Studio Huśtawka zapraszają na warsztat poświęcony postprodukcji zdjęć portretowych i modowych w czerni i bieli.

® Arcadius Mauritz

Podczas spotkania każdy z Uczestników będzie miał możliwość zapoznania się z narzędziami i technikami, których umiejętne połączenie jest podstawą do osiągnięcia zamierzonego celu — w naszym przypadku będzie to stworzenie czarno-białego obrazu, który zapadnie odbiorcy głęboko w pamięć.

Nasz prowadzący, Arcadius Mauritz, uświadomi Was czego unikać, na co poświęcić odrobinę więcej uwagi w procesie postprodukcji B&W. A to wszystko po to, aby Wasze fotografie miały zdecydowanie większą szansę na wyróżnienie się z potoku zdjęć zalewających naszą rzeczywistość.

Harmonogram:

1. Panel Postprodukcyjny :

a. Postprodukcja bez użycia plug-in`ów

i. Wywołanie RAW
ii. Kadrowanie
iii. Retusz sylwetki i rysów twarzy / shaping
iv. Retusz skóry z zachowaniem struktury i faktury
v. Uwydatnianie plastyki i wzmacnianie przejść tonalnych
vi. Konwersja BW
vii. Zabawa nieostrością w postprodukcji
viii. Dodawanie elementów wzmacniających odbiór zdjęcia
ix. Kontrastowanie
x. Dyptyk czyli budowanie konceptu z „niczego”

b. Postprodukcja z wykorzystaniem plug-in`ów

i. Omówienie najciekawszych propozycji dostępnych na rynku
ii. Przykłady zastosowania

Uczestników prosimy o zabranie ze sobą komputera z oprogramowaniem Lr i Ps oraz myszkę lub tablet graficzny.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Szykujcie się na świetną zabawę i ciężką pracę ;) !

Arcadius Mauritz. Fotograf. Perfekcjonista, esteta, empata, ale przede wszystkim… człowiek. W jego spojrzeniu na świat ogromną rolę odgrywa aspekt psychologiczny. Pozostawia to swoje piętno w jego twórczości — w swojej pracy zwraca szczególną uwagę na ludzkie emocje. To wszystko w połączeniu z niebywałym talentem sprawia, że obok jego fotografii nie można przejść obojętnie. Ma za sobą wiele lat doświadczenia, pracował m.in. z : Iloną Felicjańską, Ewą Szabatin, Ramoną Rey, Natalią Lesz, Agatą Nizińską oraz AYO i IMANY. Jego prace były publikowane w Wielkiej Brytanii, Polsce (Practical Photoshop Magazine, Confashion Magazine) oraz we Włoszech i Francji (Fashion World Magazine, Bisous Magazine).

Portfolio:

Tekst linka

Data:
11 lipca 2015

Zapisy:

Tekst linka

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Warsztaty z Alexem Masim w Krakowie Znamy zwycięzcę konkursu „Ludzkie emocje" Wystawa Steve'a McCurry "Unguarded Moments" już w czerwcu w Warszawie Pokaż ludzkie emocje i wygraj warsztaty fotoreportażu w Akademii Nikona Galeria z warsztatów „Adobe Lightroom dla początkujących" Jakuba Kaźmierczyka Sony World Photography Awards 2015 - fotorelacja z gali wręczenia nagród w Londynie Sony World Photography Awards 2015 - fotorelacja z wystawy w Somerset House w Londynie Znamy zwycięzców BZ WBK Press Foto 2015 Znamy zwycięzców Sony World Photography Awards 2015 Eastreet 3 Jakub Kaźmierczyk poprowadzi warsztaty: Adobe Lightroom dla początkujących Fotografujemy najwięcej w historii, a rynek sprzedaży aparatów jest w największej recesji Czy to koniec Samyanga w Europie? Polski dystrybutor kończy współpracę 25 tys. zł potrzebne, aby zamienić dom schadzek na galerię fotografii w Poznaniu Wybierz Fotograficzne Perły Polski, idź na Fotospacer i wygraj Lumixa G Wyjątkowy artysta zaprezentuje swoje zdjęcia w nowej galerii fotografii w Poznaniu „Oświeć się!”, czyli nowa edycja kursu oświetlenia studyjnego Mariusza Tokajuka Z wizytą w fabryce Nikona w Tajlandii [relacja] "Gerald Howson: bardzo polska sprawa" - wystawa nieznanych fotografii w Jeleniej Górze Tajlandia - kraj tysiąca uśmiechów [relacja z wyjazdu] Dlaczego aż 20 % finałowych zdjęć World Press Photo 2015 zostało zdyskwalifikowanych? Retusz twarzy w kilku krokach z Akademią EITCA - podstawy obróbki zdjęć plus 80 % dofinansowania UE na szkolenie z Grafiki Komputerowej „Fotografia produktowa – kompendium wiedzy". Nowa edycja warsztatów z Olkiem Iwaszkiewiczem Krzysztof Miller: fotograf wojenny musi być „wariatem" [wywiad]