„The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [grudzień 2015]

Cześć! Dzielimy się pasją i zapraszamy na cykl fotograficznych szkoleń The Best of Photography. Wybraliśmy jednych z najlepszych z poszczególnych dziedzin fotografii, tak aby móc zaproponować Wam plan rozwoju fotograficznego, który zainteresuje zarówno grupę początkującą, jak i fotografów mających już spore doświadczenie. Mamy nadzieję, że każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie warsztaty, które go zainteresują. Aby tradycji stało się zadość, poniżej krótki opis tego co będzie się u nas działo w grudniu 2015 roku.

5 grudnia to kolejna edycja naszych sztandarowych warsztatów oświetlenia studyjnego w praktyce zatytułowanego Oświeć się! w wykonaniu młodego i utalentowanego Mariusza Tokajuka. Na warsztatach nie będzie przygotowanych setów światła, uczestnicy będą je budować wspólnie z prowadzącym, tak aby po zakończonym kursie byli doskonale przygotowani do samodzielnej pracy w studio. Warsztaty są typowo praktyczne, teoria jest ograniczona do niezbędnego minimum.

Opis i zapisy

5–6 grudnia organizujemy warsztaty fotografii kulinarnej Rozsmakuj się. Prowadzącym jest nasza kopalnia wiedzy, Olek Iwaszkiewicz, który poza produktem pracuje komercyjnie również z kulinariami. Na warsztatach będziecie uczyć wykonywania zdjęć: potraw i samodzielnych produktów z przeznaczeniem do wykorzystania na etykietę; płynów w różnego rodzaju naczyniach; z użyciem dodatkowych rekwizytów oraz efektów poprawiających odbiór wizualny np. szron i krople; z mało rozbudowaną kompozycją o malej głębi ostrości; kompozycji rozbudowanych np. aranżacji stołowych; efektowych – zamrożenie ruchu, itp. Dla wszystkich fotografów i smakoszy zarazem — obecność obowiązkowa!

Opis i zapisy

12–13 grudnia zapraszamy na Warsztaty fotografii komercyjnej, które powinny być obowiązkową pozycją dla każdego, kto chce się zajmować fotografią reklamową, w której zdjęcia mają opowiadać pewną historię (a więc nie packshot na białym tle). Wykorzystamy scenografię zbudowaną specjalnie na tą okazję, dwie drastycznie różne postacie i trochę ciekawego sprzętu, m.in. ramy dyfuzyjne, soczewkę fresnela, parę i kilka innych ciekawych dyfuzji. Później zajmiemy się montażem zdjęcia reklamowego (z kilku różnych wykonanych dzień wcześniej) i dalszą postprodukcją. Warsztaty poprowadzą Mariusz Tokajuk i Konrad Sieroń.

Opis i zapisy

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

19–20 grudnia nasze studio odwiedzi Arcadius Mauritz i przekaże swoją wiedzę na warsztatach Projekty Art-Modowe w Praktyce. Arcadius znany jest ze swojej współpracy m.in. z Iloną Felicjańska, Ewą Szabatin, Ayo i Imany. Na warsztatach będzie kameralna grupa max. 6 osób i każdy będzie tworzyć swój edytorial. Sesja zdjęciowa w plenerze. Szkolenie jest świetną okazją do nauczenia się w jaki sposób połączyć sztukę z modą, tak aby uzyskany efekt zapadł odbiorcy głęboko w pamięć.

Opis i zapisy

Drugie warsztaty 19–20 grudnia to fotografia produktowa pod okiem Olka Iwaszkiewicza, które odbędą się w profesjonalnie wyposażonym atelier naszego prowadzącego. Olek współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi, a jego zdjęcia pojawiają się m.in. w Elle Decor, Dom i Wnętrze, Architektura, Twój Styl. Związany jako wykładowca z Warszawską Szkołą Fotografii i Grafiki Projektowej. Jest jednym z najbardziej cenionych fotografów „reklamy produktowej” w Polsce.

Opis i zapisy

Partnerem naszych warsztatów jest niezastąpiona fotoblogia.pl

Niech światło będzie z Wami ☺ !

Pozdrawiamy
Studio Huśtawka

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

„The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [listopad 2015] Poznaliśmy tajniki pracy serwisu marki Olympus w Portugalii BEiKS FILM-VIDEO-FOTO ROADSHOW 2015 Jesienne warsztaty Fujifilm X „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [październik 2015] Fotorelacja z wizyty w muzeum optyki firmy Zeiss Warsztaty fotografii dokumentalnej - Kalkuta, grudzień 2015 „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych [wrzesień 2015] Ludzie Woodstocku B&W - warsztat retuszu PRO w portrecie oraz modzie Warsztaty z Alexem Masim w Krakowie Znamy zwycięzcę konkursu „Ludzkie emocje" Wystawa Steve'a McCurry "Unguarded Moments" już w czerwcu w Warszawie Pokaż ludzkie emocje i wygraj warsztaty fotoreportażu w Akademii Nikona Galeria z warsztatów „Adobe Lightroom dla początkujących" Jakuba Kaźmierczyka Sony World Photography Awards 2015 - fotorelacja z gali wręczenia nagród w Londynie Sony World Photography Awards 2015 - fotorelacja z wystawy w Somerset House w Londynie Znamy zwycięzców BZ WBK Press Foto 2015 Znamy zwycięzców Sony World Photography Awards 2015 Eastreet 3 Jakub Kaźmierczyk poprowadzi warsztaty: Adobe Lightroom dla początkujących Fotografujemy najwięcej w historii, a rynek sprzedaży aparatów jest w największej recesji Czy to koniec Samyanga w Europie? Polski dystrybutor kończy współpracę 25 tys. zł potrzebne, aby zamienić dom schadzek na galerię fotografii w Poznaniu