Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [maj 2016]

Cześć ☺! Przedstawiamy Wam nasz najbliższy harmonogram szkoleń. Jest w nim sporo ciekawych pozycji i wierzymy że każdy, nawet najbardziej wymagający znajdzie warsztaty, które go zainteresują. Lektura nie jest długa, rzućcie okiem ☺

© Łukasz Brześkiewicz

7 maja warsztaty poprowadzi znany również z publikowania na fotoblogii Artur Nyk. Tematem będzie to co Artur lubi najbardziej – ">fotografia motoryzacyjna. Podczas szkolenia dowiecie się jak wykorzystać kreatywność i wiedzę, tak aby nie mając do dyspozycji ogromnego budżetu stworzyć profesjonalne zdjęcia, które zadowolą oko nie tylko fotografa, ale również wymagającego klienta. Zdjęcia będziemy wykonywać w miejskiej przestrzeni, głównie z użyciem światła słonecznego. W trakcie szkolenia jest również panel poświęcony postprodukcji.

8 maja odbędą się ">warsztaty z PRO retuszu, które poprowadzi Dawid Żądło ze Szkoły Retuszu i Kreski Corp. Dawid współpracuje m.in. z Sephora, Lufthansa Sky Chef, Maria Galland, Esotiq, Elle France, Elle Russia, NIKE, Harper's Bazaar…
W ogromnym skrócie, na szkoleniu dowiesz się, jak wykorzystać potencjał oprogramowania Adobe Photoshop tak, żeby każde zdjęcie (nawet niezbyt doskonałe technicznie) po retuszu wyglądało naturalnie i efektownie. Jest to oczywiście proces, który zajmuje trochę czasu, jednak spoglądając na efekty, warto zdobyć wiedzę jak pracować, aby podczas postprodukcji osiągnąć albo zbliżyć się do perfekcji.

12–13 maja zapraszamy na ">filmowanie kamerami i postprodukcję wideo. Prowadzącym jest Amadeusz Andrzejewski. Jako reżyser ma w dorobku, oprócz etiud, trzy krótkometrażowe filmy fabularne – Pro Morte, Bal Utracony i Ziemianka. Jako montażysta pracował m.in. przy pełnometrażowym filmie pt. Git (reż. Kamil Szymański). Na warsztatach przekaże Wam wiedzę, jak podczas filmowania wyciągnąć maksimum możliwości z posiadanego sprzętu, a także jak nagrany materiał efektywnie zmontować oraz poddać dalszej postprodukcji (m.in. korekcja barwna, edycja dźwięku).

14–15 maja wspólnie z niezwykle utalentowanym Konradem Gryminem zapraszamy Was na warsztaty poświęcone błyskaniu lampami systemowymi w plenerze ">STROBING, naucz się! Na warsztatach dowiecie się, jak w przemyślany sposób korzystać z różnego rodzaju światła (błyskowego i zastanego), tak aby uzyskać zamierzony efekt. Wspólnie zbudujemy różne sety oświetlenia z wykorzystaniem 1, 2, 3 i więcej lamp. Wykorzystamy różne źródła światła oraz modyfikatory, tak aby jak najlepiej przygotować Was do samodzielnej pracy w zmiennych warunkach. Następnie przejdziemy do procesu postprodukcji, który jest prawie nierozerwalnie związany z fotografią. Konrad zaprezentuje Wam swój workflow, przekaże pewną niezbędną wiedzę mającą ogromny wpływ na wizualność i odbiór jego prac. Udzieli wskazówek, odpowie na Wasze pytania, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości ☺ Warsztaty trwają dwa dni.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

15 maja to dzień poświęcony podstawom na warsztatach ABC Fotografii. To świetna opcja dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z fotografią. W programie tylko niezbędna teoria, szkolenie jest typowo praktyczne. Pod okiem naszego doświadczonego prowadzącego, Tomka Dyczewskiego, będziecie mieli możliwość dowiedzenia się wszystkiego o swoim aparacie oraz wykorzystania do pracy naszego studia wraz z całym dostępnym sprzętem ☺

16 maja zapraszamy na ">warsztaty z fotografii dziecięcej w plenerze z Adamem Wawrzyniakiem (fotoadamix). W świecie fotograficznym ceniony jest za niezwykle bogate i różnorodne portfolio fotografii dziecięcej. Wieloletnie doświadczenie i własne pociechy sprawiają, że bez problemu nawiązuje kontakt z dziećmi, potrafi znaleźć z nimi wspólny język. Dzięki temu tworzy niesamowite ujęcia . Stwarza im szanse do wyrażania siebie, zatrzymuje chwile, spojrzenia, uśmiechy i chwile smutku. Zamyka momenty prawdziwego dzieciństwa w kadrach. W jego portfolio znajdziesz zarówno energiczne, pełne kolorów zdjęcia jak i troche nostalgiczne, nieco malarskie kadry. Pokazuje prawdę. To jest siłą jego fotografii.

19–20 maja to czas poświęcony w naszym studio na tematykę wideo. Warsztaty ">Jak kreatywnie nakręcić i zmontować ślub poprowadzi dla Was Paweł Sawicki - właściciel Picturemotion.pl specjalizującego sie w reportażach ślubnych, w którym wraz z przyjaciółmi pokazuje emocje towarzyszące młodym ludziom w tym wyjątkowym dniu. Warsztaty pokrywają wiele zagadnień i są świetną okazją do zdobycia gruntownej wiedzy w tym temacie.

21 maja będziemy Was uczyć wykonywania zdjęć packshotowych, i to w taki sposób, aby były one jednocześnie efektowne i efektywne. „Przy okazji” pokażemy Wam, że mając ograniczony budżet na sprzęt można wykonać bardzo dobre zdjęcia. Całość pod okiem fotografa i grafika z wieloletnim doświadczeniem w branży reklamowej, Tomka Dyczewskiego
Warsztaty będą bardzo praktyczne, sfotografujemy kilka przedmiotów, a na koniec zajmiemy się postprodukcją – podstawową, a jednak robiącą dużą różnicę.

21 maja to także czas poświęcony na ">fotografię beauty. Wspólnie z naszym prowadzącym, Łukaszem Brześkiewiczem, zapraszamy na warsztaty, które nie uczą gotowych schematów oświetleniowych (chociaż dla nich również znajdzie się trochę miejsca). Uczą natomiast świadomości, dzięki której będziecie mogli je tworzyć sami, w zależności od sytuacji, w której się znajdziecie.
W trakcie warsztatów będziemy pracować z modelką rozkładając cały proces fotografowania na czynniki pierwsze. Będziemy porównywać różne rozwiązania oświetleniowe, tak żeby ostatecznie dojść do dwóch sytuacji:
1. Pierwszej – w której wykonamy naturalnie wyglądające zdjęcie w sztucznych warunkach oświetleniowych.
2. Drugiej – w której sięgniemy po bardziej kreatywne rozwiązania oświetleniowe – od filtrów barwnych po tworzenie rożnego rodzaju cieni
Używając światła błyskowego będziemy się skupiać m.in. na tym żeby nasze zdjęcia nie wyglądały sztucznie, nie były “ciężkie” i nie pachniały z daleka “studiem”.

22 maja ponownie zawita u nas Konrad Grymin, który poprowadzi warsztaty ">Lightroom i photoshop bez tajemnic! poświęcone podstawowym aspektom powyższych programów. Konrad jest fotografem oraz retuszerem, a szkolenie jest to idealną propozycją dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z profesjonalną postprodukcją. Warsztaty są typowo praktyczne – uczestnicy pracują razem z Prowadzącym, który objaśnia krok po kroku wszystkie dokonywane przez siebie zmiany.

22 maja będzie u nas także Antonina Dolani. Wyróżnia ją otwarty umysł, profesjonalizm i portfolio, które znalazło uznanie najlepszych ☺ Nie ogranicza się tylko do pokazania pięknej kreacji, tworzy lifestyle’owe fotografie, które ukazują wiele obecnych w naszym życiu emocji. Efektem jest niezwykła naturalność tworzonych przez nią prac.
Antonina specjalizuje się w fotografii mody – jej prace publikowane były w Vouge Italian, Vouge British, KMAG, L’Officiel, Joy, Charakterach, Zwierciadle i wielu innych tytułach.
Czym nas jeszcze zaskoczy? Jak wygląda jej praca z modelką w plenerze? Na czym w swojej pracy skupia szczególną uwagę ? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedź na naszych ">warsztatach z fotografii modowej w plenerze.

23 maja wspólnie z naszą prowadząca, Anną Podsiedlik, zapraszamy Was na warsztaty, na których nauczymy Was patrzeć na ">fotografię ciążową w nieszablonowy sposób. Na początku niezbędna teoria, później zdjęcia w malowniczym plenerze, na koniec retusz.

Dla odmiany, w ostatni weekend maja, warsztaty z fotografii aktu poprowadzi Albert Finch. Dwie modelki + model w kreatywnych wnętrzach. Więcej informacji pojawi się wkrótce na naszej stronie ☺

Partnerem naszych warsztatów jest niezastąpiona fotoblogia.pl

Niech światło i kreatywność będą z Wami ☺ !

Pozdrawiamy
Studio Huśtawka

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Wirtualny spacer 360 stopnii po targach Film Video Foto 2016 w Łodzi Tam Gdzie Stało LOMO - na żywo o fotografii Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [kwiecień 2016] Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [marzec 2016] Bangkok Unseen - indywidualny warsztat fotografii dokumentalnej The Island - warsztaty fotografii dokumentalnej w Tajlandii Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [luty 2016] Największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES 2016 w obiektywie Fotoblogii Fotorelacja z warsztatów „#kreatywniezASUS” organizowanych przez Fotoblogia.pl oraz firmę ASUS „The Best of Photography" - warsztaty fotograficzne w Studiu Huśtawka [styczeń 2016] „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [grudzień 2015] „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [listopad 2015] Poznaliśmy tajniki pracy serwisu marki Olympus w Portugalii BEiKS FILM-VIDEO-FOTO ROADSHOW 2015 Jesienne warsztaty Fujifilm X „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [październik 2015] Fotorelacja z wizyty w muzeum optyki firmy Zeiss Warsztaty fotografii dokumentalnej - Kalkuta, grudzień 2015 „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych [wrzesień 2015] Ludzie Woodstocku B&W - warsztat retuszu PRO w portrecie oraz modzie Warsztaty z Alexem Masim w Krakowie Znamy zwycięzcę konkursu „Ludzkie emocje" Wystawa Steve'a McCurry "Unguarded Moments" już w czerwcu w Warszawie