Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [sierpień - wrzesień 2016]

Cześć ☺ Poniżej przedstawiamy Wam nasz najbliższy, dwumiesięczny harmonogram szkoleń. Staraliśmy się dostosować do Waszych oczekiwań. Jest w nim sporo ciekawych pozycji i wierzymy, że każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie warsztaty, które go zainteresują. Lektura nie jest długa, rzućcie okiem ☺

Warsztatowy miesiąc zaczynamy 8–9 sierpnia. Będzie to czas poświęcony w naszym studio na tematykę wideo. Warsztaty Jak kreatywnie nakręcić i zmontować ślub? poprowadzi dla Was Paweł Sawicki - właściciel Picturemotion.pl specjalizującego się w reportażach ślubnych, w którym wraz z przyjaciółmi pokazuje emocje towarzyszące młodym ludziom w tym wyjątkowym dniu. Warsztaty pokrywają wiele zagadnień związanych zarówno z nagrywaniem materiału, jak i jego postprodukcji. Są świetną okazją do zdobycia gruntownej wiedzy w tym temacie.

25–28 sierpnia zapraszamy Was na warsztaty fotografii krajobrazowej (górskiej) z Pawłem Uchorczakiem do Czesko-Saskiej Szwajcarii — magicznej, górskiej krainy na pograniczu Niemiecko-Czeskim. Poza nauką robienia zdjęć w planie jest również intensywny kurs retuszu zdjęć. Na szczęście miejsce jest jeszcze mało znane wśród rodzimych fotografów, dlatego też macie świetną okazję na uchwycenie niepowtarzalnych kadrów, którymi może się pochwalić niewiele osób :)

10 września będziemy gościć Arcadiusa Mauritza, który poprowadzi warsztaty Portret. Siła Prostoty. MAN Edition. To już kolejna edycja cieszących się niezwykłym zainteresowaniem warsztatów z Arcadiusem. Podczas spotkania każdy z Uczestników będzie miał możliwość zapoznania się z elementami, których umiejętne połączenie jest podstawą do osiągnięcia zamierzonego celu – w naszym przypadku będzie to stworzenie portretu, który zapadnie odbiorcy głęboko w pamięć. Arcadius nauczy Was, jak w prosty i harmonijny sposób utrwalić ludzkie emocje… Uświadomi Wam, czego unikać, na co poświęcić odrobinę więcej uwagi. A to wszystko po to, aby Wasze fotografie miały zdecydowanie większą szansę na wyróżnienie się z potoku zdjęć zalewających naszą rzeczywistość. Czekamy na Was :)

11 września to nasza kolejna edycja cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów oświetlenia studyjnego w praktyce zatytułowanego "Oświeć się!" w wykonaniu młodego i utalentowanego Mariusza Tokajuka. Nauczymy Cię, jak w świadomy sposób posługiwać się światłem błyskowym, tak abyś uzyskał zamierzony efekt. Poznasz na nim tajniki fotografii studyjnej, pod okiem doświadczonego fotografa zdobędziesz wiedzę niezbędną do rozbudowania swojego portfolio. Ponadto będziesz mieć okazję do współpracowania z profesjonalną ekipą (modelka, wizażystka). Na warsztatach nie będzie przygotowanych setów światła, uczestnicy będą je budować wspólnie z prowadzącym, tak, aby po zakończonym kursie byli doskonale przygotowani do samodzielnej pracy w studio. Oferujemy Ci możliwość przyspieszenia swojego rozwoju jako fotografa m.in. w modzie, portrecie czy też reklamie.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

17 września zapraszamy na warsztaty z fotografii dziecięcej w plenerze z Adamem Wawrzyniakiem (fotoadamix). W świecie fotograficznym Adam ceniony jest za niezwykle bogate i różnorodne portfolio fotografii dziecięcej. Wieloletnie doświadczenie i własne pociechy sprawiają, że bez problemu nawiązuje kontakt z dziećmi, potrafi znaleźć z nimi wspólny język. Dzięki temu tworzy niesamowite ujęcia . Stwarza im szanse do wyrażania siebie, zatrzymuje chwile, spojrzenia, uśmiechy i chwile smutku. Zamyka momenty prawdziwego dzieciństwa w kadrach. W jego portfolio znajdziesz zarówno energiczne, pełne kolorów zdjęcia jak i trochę nostalgiczne, nieco malarskie kadry. Pokazuje prawdę. To jest siłą jego fotografii.

17–18 września na warsztat bierzemy timelapse. Szkolenie poprowadzi innowator zastosowania techniki w obecnych czasach, Patryk Kizny (m.in. pierwszy na świecie film wykorzystujący motion controlled timelapse i HDR (The Chapel, 2010)). Na warsztatach tylko niezbędna teoria i dużo praktyki.

18 września będziemy Was uczyć wykonywania zdjęć packshotowych, i to w taki sposób, aby były one jednocześnie efektowne i efektywne. „Przy okazji” pokażemy Wam, że mając ograniczony budżet na sprzęt można wykonać bardzo dobre zdjęcia. Całość pod okiem fotografa i grafika z wieloletnim doświadczeniem w branży reklamowej, Tomka Dyczewskiego Warsztaty będą bardzo praktyczne, sfotografujemy kilka przedmiotów, a na koniec zajmiemy się postprodukcją – podstawową, a jednak robiącą dużą różnicę.

24 września to dzień poświęcony podstawom na warsztatach ABC Fotografii. To świetna opcja dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z fotografią. W programie tylko niezbędna teoria, szkolenie jest typowo praktyczne. Pod okiem naszego doświadczonego prowadzącego, Tomka Dyczewskiego, dajemy Wam możliwość dowiedzenia się o różnych zależnościach panujących w świecie fotografii (czas/przysłona/ISO) oraz wszystkiego o swoim sprzęcie. Poza wyjściem w plener, będziecie mieli okazję wykorzystać do pracy nasze studio wraz z całym dostępnym sprzętem ☺.

24–25 września organizujemy warsztaty fotografia kulinarna bez tajemnic! Prowadzącym jest nasza kopalnia wiedzy z wieloletnim doświadczeniem, Olek Iwaszkiewicz. Jeżeli chcesz:

— doskonalić swój warsztat fotografa kulinarnego i poznać najnowsze trendy w fotografowaniu jedzenia
— dowiedzieć się, jak właściwie oświetlić potrawę do zdjęcia
— poznać tajniki kompozycji i stylizacji jedzenia do sesji
- to nasze warsztaty są dla Ciebie ☺

Nauczysz się na nich wykonywania zdjęć: potraw i samodzielnych produktów z przeznaczeniem do wykorzystania na etykietę, płynów w różnego rodzaju naczyniach, z użyciem dodatkowych rekwizytów oraz efektów poprawiających odbiór wizualny, np. szron i krople, z mało rozbudowaną kompozycją o malej głębi ostrości, kompozycji rozbudowanych np. aranżacji stołowych i efektownych – zamrożenie ruchu, itp.

Miesiąc kończymy 25 września warsztatami z PRO retuszu, które poprowadzi Dawid Żądło ze Szkoły Retuszu. Dawid współpracuje m.in. z Sephora, Lufthansa Sky Chef, Maria Galland, Esotiq, Elle France, Elle Russia, NIKE, Harper's Bazaar…
Jeśli chcesz się nauczyć retuszu PRO i szukasz efektywnego szkolenia, które da Ci taką możliwość, to jesteś w odpowiednim miejscu :) W ogromnym skrócie: na szkoleniu poznasz techniki oraz sposób pracy profesjonalnych retuszerów. Dowiesz się, jak ulepszyć swoją pracę — pokażemy i nauczymy Cię, krok po kroku, w jaki sposób retuszować zdjęcia. Powiemy, jak wykorzystać potencjał oprogramowania Adobe Photoshop, tak, żeby nawet niezbyt doskonałe technicznie zdjęcie po retuszu było naturalne i efektowne :) Jest to oczywiście proces, który zajmuje trochę czasu, jednak spoglądając na efekty, warto zdobyć wiedzę, jak pracować, aby podczas postprodukcji osiągnąć albo zbliżyć się do perfekcji.

Partnerem naszych warsztatów jest niezastąpiona fotoblogia.pl

Niech światło i kreatywność będą z Wami ☺ !

Pozdrawiamy
Studio Huśtawka

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Fotograficzne Mistrzostwa Świata w Fifa 16 - Daily Vlog #3 Fotograficzne Mistrzostwa Świata w Fifa 16 #WROCŁAW Była Minolta, jest Sony. To już 10 lat! Przed nami kolejna edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Kubą Kaźmierczykiem. Mamy dla was ofertę zniżkową! Rowerem z Wrocławia do Lublina - Eastreet, OKO i Wiktor Franko - Daily Vlog #2 Stwórz naturalny portret i wygraj warsztaty Profi Post Photo z House of Retouching Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [czerwiec 2016] Fotograficzny ‪Daily vlog z wernisażu konkursu Polska Ulicznie 2016 Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [maj 2016] Wirtualny spacer 360 stopnii po targach Film Video Foto 2016 w Łodzi Tam Gdzie Stało LOMO - na żywo o fotografii Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [kwiecień 2016] Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [marzec 2016] Bangkok Unseen - indywidualny warsztat fotografii dokumentalnej The Island - warsztaty fotografii dokumentalnej w Tajlandii Przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [luty 2016] Największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES 2016 w obiektywie Fotoblogii Fotorelacja z warsztatów „#kreatywniezASUS” organizowanych przez Fotoblogia.pl oraz firmę ASUS „The Best of Photography" - warsztaty fotograficzne w Studiu Huśtawka [styczeń 2016] „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [grudzień 2015] „The Best of Photography" - przegląd warsztatów fotograficznych w Studiu Huśtawka [listopad 2015] Poznaliśmy tajniki pracy serwisu marki Olympus w Portugalii BEiKS FILM-VIDEO-FOTO ROADSHOW 2015 Jesienne warsztaty Fujifilm X